Náš zakladatel


Dr. Lester Sumrall

„Nebudu spokojený, dokud pro Ježíše nezískám milion duší denně.“

image

Výjimečný životní příběh

Jen málo hlasatelů evangelia procestovalo tolik koutů světa jako Lester Sumrall, jeden z nejosobitějších kazatelů 20. století. Lester započal svou cestu jakožto mladý plamenný kazatel během ekonomické krize. Když na tomto světě řekl a vykonal všechno, co měl, odešel a zanechal po sobě odkaz, čeho může dosáhnout prostá a odhodlaná víra v Boha. Ve věku 74 let založil globální humanitární službu s cílem odstranit hlad mezi těmi, kteří bojují o přežití obklopeni chudobou, hladomorem, pohromami a válkami. Lester Sumrall byl muž, který se vrhl k nohám Ježíše Krista a jeho zápal a oddanost Bohu ještě stále udivuje ty, kteří ho znali.

Lester Sumrall (1913-1996) byl světově proslulý pastor a evangelista, který plně nastoupil do Božích služeb po tom, co prožil dramatické setkání s Ježíšem Kristem, které mu naprosto změnilo život. V sedmnácti letech ležel na smrtelné posteli, sužovaný tuberkulózou, a vtom měl vidění.

Po pravé straně se vedle jeho postele vznášela rakev, po levé straně se vznášela velká otevřená Bible. Uslyšel slova: „Lestere Sumralle, pro kterou z těchto dvou se dnes večer rozhodneš?“ A Lester se rozhodl, že bude kázat evangelium po zbytek svého života. Když se druhý den ráno vzbudil, byl naprosto zdravý a začal se svou pětašedesátiletou službou Pánu.

Lester Sumrall zcestoval celý svět, sloužil ve 110 zemích, mezi které patřily např. Rusko, Tibet a Čína. Za svůj život napsal přes 130 knih. Založil misionářskou asociaci LeSEA (Lester Sumrall Evangelistic Association) s hlavním sídlem ve městě South Bend v americkém státě Indiana. Tato asociace stále aktivně šíří Boží slovo prostřednictvím několika organizací, mezi které patří Indiana Christian University, nakladatelství Sumrall Publishing a vysílací stanice LeSEA Broadcasting, která provozuje třináct křesťanských televizních stanic, tři FM rádiové stanice, pět mezinárodních krátkovlných radiostanic a dva satelitní kanály, které společně pokrývají celou Afriku, Asii, Evropu a Ameriku. LeSEA Broadcasting oslovuje 90% světové populace za mimořádným účelem přivést do nebe miliony duší.