FEED THE HUNGRY

Feed the Hungry - nadační fond Krmte hladové

UGANDA září 2013

září 2013
Drahý příteli, sestro, bratře!


Právě jsem dostal video od pastora Solomona Mwesige z Ugandy.


Záběry ukazují utečenecký tábor v Rwamwanje na západě Ugandy, který pojmul už přes 50.000 uprchlíků ze sousední demokratické republiky Kongo, kde probíhají ozbrojené střety mezi vládními jednotkami a rebely.


Za poslední dva měsíce přibyly do tábora tisíce lidí a každý den zde Feed The Hungry nadační fond Krmte hladové poskytuje oběd a fi ltrovanou pitnou vodu již dvanácti tisícům dětí z utečeneckých rodin.


Dokážeš si představit, jak se několik desítek dobrovolníků snaží v tomto moři dětí každý den organizovat školu a vydávání obědů uprostřed afrického lesního porostu bez elektřiny, silnic a jakékoliv infrastruktury?


Tlačenice u obyčejné vody, nekonečné fronty dětí čekající na jídlo, děti které jedí z igelitového sáčku, protože nemají často ani talíř.
Už za 2 týdny ti uprostřed září budu moct podat osobní očité svědectví z tohoto místa, kam míří maximum našich fi nančních prostředků i naše modlitby za tyto děti, které by jinak byly odsouzené k nemocem, hladu, krádežím a boji o holé přežití.


Vidím na našem bankovním účtu narůstající proud lásky projevený tak praktickým způsobem. A já ti za to chci z celého srdce poděkovat.

 

Jeden kontejner rizota nás stojí včetně dopravy do středu Afriky téměř 360.000 korun, protože musí urazit ještě dlouhou cestu po souši. V kontejneru je 224.000 obědových porcí rýže se sojovým masem, dehydrovanou zeleninou a vitamíny. Jeden oběd tak vyjde na 1,60 Kč.

 

Při tomto množství hladových bříšek děti zkonzumují jeden kontejner za 3 týdny. Než se jejich situace zlepší a vlády budou schopné reagovat, může to trvat ještě dlouhé měsíce. Nyní jsme jejich nadějí právě my.

 

Zvaž tedy prosím, kolik obědů nám můžeš pomoct poslat právě ty. Za 288,- korun poskytneme obědy jednomu dítěti na celý půl rok. Kolika dětem bys chtěl pomoci? Pomoz nám pomáhat těmto dětem. Bez tebe nedokážeme nic, ale společně máme jistě sílu změnit jejich osud.

 

Děkuji ti za jakýkoliv malý i velký dar. V následujících týdnech a měsících musíme na toto smutné místo dopravit nejméně 10 kontejnerů, abychom tyto děti udrželi při životě. A tak každá pomoc má smysl. Děkuji ti a těším se, až tě budu moct osobně pozdravit z Ugandy.

 

s láskou za děti v Rwamwanje
Daniel Skokan, ředitel FTH ČR

 

Pokud chceš pomoci konžským dětem v Ugandě, pošli prosím svůj dar v ČR na účet 19-2783450217/0100 s variabilním symbolem 1303.
Na Slovensku prosím pošli svůj dar na účet 2622701492/1100.

 

Více informací o projektech Krmte hladové, Denně plné bříško i možnost přihlásit se k pravidelným darům a odebírání zpravodaje na adrese: FEED THE HUNGRY, nadační fond
Krmte hladové, P. O. Box 39, 158 00 Praha 5, email:ucetni@krmtehladove.cz, tel. 607 186 282
www.krmtehladove.cz

 

Pokud výše vybraných prostředků překročí potřeby jednotlivého projektu, budou takové prostředkypoužity na další projekty krmení hladových.

RUBRIKY
ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Přeji si dostávat informace o novinkách na vašem serveru na níže uvedenou e-mailovou adresu:  ANO NE

jméno:

e-mail:

jazyk:      CZ SK

KONTAKT