fbpx

Náš zakladatel


Dr. Lester Sumrall

„Nebudu spokojený, dokud pro Ježíše nezískám milion duší denně.“

image

Výjimečný životní příběh

Jen málo hlasatelů evangelia procestovalo tolik koutů světa jako Lester Sumrall, jeden z nejosobitějších kazatelů 20. století. Lester započal svou cestu jakožto mladý plamenný kazatel během ekonomické krize. Když na tomto světě řekl a vykonal všechno, co měl, odešel a zanechal po sobě odkaz, čeho může dosáhnout prostá a odhodlaná víra v Boha. Ve věku 74 let založil globální humanitární službu s cílem odstranit hlad mezi těmi, kteří bojují o přežití obklopeni chudobou, hladomorem, pohromami a válkami. Lester Sumrall byl muž, který se vrhl k nohám Ježíše Krista a jeho zápal a oddanost Bohu ještě stále udivuje ty, kteří ho znali.

Lester Sumrall (1913-1996) byl světově proslulý pastor a evangelista, který plně nastoupil do Božích služeb po tom, co prožil dramatické setkání s Ježíšem Kristem, které mu naprosto změnilo život. V sedmnácti letech ležel na smrtelné posteli, sužovaný tuberkulózou, a vtom měl vidění.

Po pravé straně se vedle jeho postele vznášela rakev, po levé straně se vznášela velká otevřená Bible. Uslyšel slova: „Lestere Sumralle, pro kterou z těchto dvou se dnes večer rozhodneš?“ A Lester se rozhodl, že bude kázat evangelium po zbytek svého života. Když se druhý den ráno vzbudil, byl naprosto zdravý a začal se svou pětašedesátiletou službou Pánu.

Lester Sumrall zcestoval celý svět, sloužil ve 110 zemích, mezi které patřily např. Rusko, Tibet a Čína. Za svůj život napsal přes 130 knih. Založil misionářskou asociaci LeSEA (Lester Sumrall Evangelistic Association) s hlavním sídlem ve městě South Bend v americkém státě Indiana. Tato asociace stále aktivně šíří Boží slovo prostřednictvím několika organizací, mezi které patří Indiana Christian University, nakladatelství Sumrall Publishing a vysílací stanice LeSEA Broadcasting, která provozuje třináct křesťanských televizních stanic, tři FM rádiové stanice, pět mezinárodních krátkovlných radiostanic a dva satelitní kanály, které společně pokrývají celou Afriku, Asii, Evropu a Ameriku. LeSEA Broadcasting oslovuje 90% světové populace za mimořádným účelem přivést do nebe miliony duší.