fbpx

Novinky

téma měsíce
Karamoja v severní Ugandě

1. března 2023


Warning: Undefined variable $post_id in /www/doc/www.krmtehladove.cz/www/wp-content/themes/fth-local/single.php on line 19
image

Když mají lidé hrozný hlad, bývají zoufalí a dopouštějí se hrozných věcí. Nyní se něco takového odehrává na severu Ugandy v místě zvaném Karamoja. Nachází se na severu Ugandy poblíž keňských hranic. Do hlavního města Ugandy Kampaly se dostanete za 11 hodin. Najdete tam univerzity, zábavní parky, kavárny a mnoho vynikajících evangelických kostelů. Ale v Karamoji nic takového není. Lidé žijí v přístřešcích nebo stanech, nemají domy, neznají průmysl, jen pasou svůj dobytek a potulují se. Velmi málo lidí slyšelo evangelium. Nyní kvůli suchu a neúrodě dobytek hyne a stejně tak lidé. Starší lidé z tohoto místa vyprávějí příběhy o suchu v roce 1980, kdy zemřel každý pátý člověk. Lidé byli nuceni jíst kořeny, pokud je dokázali najít. Šest z deseti kojenců zemřelo. Ty časy se vracejí. Neurodilo se. Lidé jsou kost a kůže… a umírají. Zejména kojenci a staří lidé, ti bývají nejohroženější vždy. Jen v jednom okrese jich zatím zahynulo 1500. Navíc se zdá, že společnost, morálka a etika se hroutí, protože jedni napadají a okrádají druhé, aby přežili. Situace se zdá zoufalá, protože v místních silách není možné tento stav řešit. Zároveň s tím, jak tito lidé zoufale touží po jídle, reagují na evangelium. Chtějí poznat toho dobrého Ježíše. Vidíme, jak církev podniká cestu do jejich zapomenutého regionu a pomáhá jim udržet jejich děti a starce naživu. Časem naši církevní přátelé postaví školy a kostely i v této oblasti, aby pomohli povznést místní komunity k soběstačnosti, ale zatím potřebují jídlo, jen aby udrželi lidi naživu.

Naši spolupracovníci tam rozdávají jídlo z vašich darů. Dbají, aby se vše dělo v pořádku, takže své dostanou ti nejpotřebnější a nejslabší. Ale teď nás žádají o více jídla, protože situace se zhoršuje. Hlásí nám, že takový hlad ještě nikdy neviděli. Prosím, pomozte ještě dnes, pokud můžete. Můžete udělat tolik dobrého na tomto místě. Umíte si představit, že za necelých 50 korun zaplatíte tolik jídla, abyste nakrmili PĚT LIDÍ NA DEN?

Dosud jsme byli schopni dodat 100 tun potravin. Ovšem co nejrychleji musíme poslat dalších 100 tun. Prosím, dělej, co můžeš. Děkuju, že svým darem otevíráte široké dveře pro Slovo Boží a jeho dílo.

štítky Štítky: ,
Zpět nahoruZpět nahoru