fbpx

Novinky

Novinky
Zpráva srpen 2019

30. července 2019


Warning: Undefined variable $post_id in /www/doc/www.krmtehladove.cz/www/wp-content/themes/fth-local/single.php on line 19
image

Drahý příteli, sestro, bratře,

právě jsem dostal zprávu od našeho koordinátora potravinové pomoci v Zambii, pastora Tebuha:

—-

V jižní části Zambie se situace výrazně zhoršila kvůli největšímu suchu od roku 1981. Osobně vím už o 8 lidech, kteří následkem hladu zamřeli. Od škol a nemocnic přibývá proseb o pomoc a jídlo.

Jen minulý týden za mnou přímo do kanceláře přišlo 182 lidí, kteří byli ochotní pracovat, pomáhat s distribucí, úklidem, s čímkoliv, jen když jim dáme alespoň jedno jídlo denně.

Feed The Hungry je největší humanitární organizací ve městě Mazabuka a okolí. Moji příbuzní z USA mi poslali peníze, abych si mohl koupit letenku a přijet za nimi. Místo toho jsem peníze použil na nákup jídla, abych demonstroval obětavou Boží lásku k lidem.

Zítra budeme díky pomoci z České republiky vrtat studnu, protože voda v širokém okolí zmizela úplně.

Nejvíc je mi líto dětí, které jsou kvůli hladu a následným nemocem velmi slabé.

Prosím, modli se s námi, protože my v Zambii věříme, že Bůh bude jednat mocným způsobem.

Co k tomu dodat? Původně jsem během letních prázdnin nechtěl psát další dopis, ale nemohu jinak.

Modli se, prosím, s námi a s pastorem Tebuhem, aby Bůh v Zambii a v Mazabuku konal velké věci. A také za to, abys viděl, jestli můžeš pomoci i prakticky.

Jedna studna životodárné vody stojí 36 000 Kč. Kontejner 224 000 porcí jídla stojí něco málo přes 260 000 Kč. To je méně než 2 Kč za jednu porci jídla. Za 45 Kč pomůžeš nasytit hladové bříško jednoho člověka na celý měsíc. Jak bys chtěl pomoci ty?

Děkuji ti, že i přes vlastní starosti myslíš i na ty, kteří si sami pomoci nemohou.

Za hladové v Zambii

 

Daniel Skokan
Ředitel nadačního fondu

DARUJ

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru