fbpx

Novinky

Novinky
BOJ NA VÍCE FRONTÁCH: COVID & HLAD

27. března 2020

Jak nás tato doba znovu překvapila, že? Se šířením nového viru přichází nová omezení a nové okolnosti. A zatímco se hranice a dopravní prostředky uzavírají, Boží srdce je stále otevřené pro
všechny lidi bez rozdílu.

My dál pomáháme nasytit hladové. Feed The Hungry v takové situaci samozřejmě čelí výzvě. V Anglii se pozastavila produkce baleného dehydrovaného „rizota“. Také se zpomalují přepravní procesy.

Díky našim partnerům ale stále máme obojí: dostatek zásob na místě, kde pomáháme, i přístup k dodatečným zásobám našich dodavatelů. Jsou pouze dvě věci, které nám mohou bránit v další pomoci. První je, že zpomalená doprava prodlouží dobu dodání potravin. Druhou věcí je, že nedostatek financí nám může zkomplikovat pokrytí nákladů dopravy. Její ceny se (díky Bohu) zatím nijak zásadně nezměnily, a tak se stále můžeme s pořízením potravin a dopravy dostat v součtu na 2,- Kč za jednu dětskou porci. 

Máme dál odpovědnost nyní už za 311.363 dětí v 23 nejchudších zemích světa a za jejich každodenní jedno teplé jídlo. Jídlo, které zasytí bříško, posílí imunitu, přiláká děti do škol, zvýší prestiž věřících a církve v místní komunitě; jídlo, které se stává klíčem k lidským srdcím, když na místě sdílíme věčnou naději, kterou máme v Ježíši Kristu.

Prosím, můžeš i v této zvláštní době sepnout ruce, zavřít oči, vzpomenout si na děti, které nemají plné ledničky a spíže jako my, a položit Bohu v modlitbě otázku: „Bože, jak mohu pomoci já?“ A mohl by ses prosím s námi modlit, aby srdce našich dárců a partnerů zůstala otevřená a aby náš Pán naplnil nedostatek tam, kde třeba dojde k poklesu štědrosti?

Děkuji, že jsi věrným a pravidelným partnerem. I malá částka, která je opakovaná, se časem sečte do velkého daru.

Chápu, že možná právě teď čelíš okolnostem, které ti neumožní nás podporovat tak, jako doposud. Dej nám vědět. Samozřejmě úplně rozumím tomu, že bys rád nebo ráda na nějakou dobu změnil nebo změnila svůj závazek pomáhat. Je to v pořádku. A rád se za tebe budu modlit, aby Bůh poctil tvou dosavadní štědrost a byl i pro tebe nadpřirozeným zaopatřitelem v této době.

Pokud chceš pomoci mimořádným darem nebo se stát pravidelným partnerem v tomto rozbouřeném období, abychom společně pomáhali více než 306.000 jedinečných dětí, které by jinak zůstaly o hladu, pošli nám prosím svůj dar ZDE.

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru