fbpx

Novinky

Novinky
Cesta do Nikaragui

16. dubna 2018

V červenci 2017 jsem byl v Nikaragui poprvé osobně. Česko mělo kdysi intenzivní nadstandardní vztahy s touto vzdálenou zemí. Poodjet z hlavního města je stejně důležité jako všude jinde ve světě. Díky úžasným průvodcům jsem se dostal na ta místa, kde otcové rodin na farmách v džungli vydělají na 14 hodinové směně 70,- Kč za den a za cestu do města, kde mohou nakoupit, dají 25,- Kč a za cestu zpět s nákupní taškou 45,- Kč. Musíte tedy jeden den vydělávat na cestu tam a zpět, abyste za mzdu z druhého dne mohli koupit něco málo skromného pro svou rodinu. Zkoušel jsi někdy udělat nákup na dva dny pro čtyřčlennou rodinu za 70,- Kč? Neumím si to sám moc představit. A to platí jen pro ty, kteří mají to štěstí a byli na farmu najati.

O to krásnější bylo, když jsem mohl vidět, jak místní církve otevřely v týdnu svá přístřeší, kde o víkendech pořádají bohoslužby, a udělaly z nich distribuční centra pro hladové děti. V Nikaragui s Feed The Hungry takto spolupracuje přes 380 takových distribučních center v církvích a křesťanských školách a dáváme obědy více než 38.000 dětem. Ve většině těchto distribučních center najdeš hrdiny, jejichž jména nikdo nezná a ani je asi nikdy nepozná. Jsou to místní křesťané, kteří se podobně jako ty nemohli dál dívat na bídu, ve které musí některé tyto děti žít, a ujali se toho, že potraviny, které jsme díky tvé podpoře zakoupili, promění v chutný oběd. Mnohokrát to dělají zdarma, den za dnem, bez potlesku diváků, bez fotek v médiích, jenom s touhou nasytit hladová bříška a vyprávět dětem příběhy o Kristu.

Je to krásný pohled, když se po obědě menší skupinky dětí od tříletých až po šestnáctileté trousí různými směry. Mizí mezi stromy, starší pomáhají těm droboučkým překonat strmý sráz nebo obrovský kmen padlého stromu. A ty víš, že ve chvíli, kdy se větve džungle neslyšně vrátí do své původní polohy za mizícím hloučkem dětí, jejich bříško je plné jídla a jejich srdce je plné Boží lásky. Protože na ně někdo myslel a vzdal se části svého pohodlí, daroval a modlil se za tyto maličké i dospívající.

Jsem vděčný za partnery, jako jsi ty. Má to smysl.
Děkuji

Daniel Skokan
Ředitel Krmte hladové

Níže je možné si prohlédnout galerii fotek z této cesty.

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru