fbpx

Novinky

Novinky
Ve škole dostáváme k jídlu rýži

30. srpna 2018

image

Jmenuji se Allan Edward Hamilton Kosam Phiri. Je mi 18 let a žiju v Kambuzuma v Harare. Právě nyní studuji ve 4. ročníku Rock Mountain Christian College. Získávám tu vzdělání s podporou plného stipendia.

Předtím, než jsem byl přijat do Rock Mountain Christian College, jsem do školy nechodil. Můj otec byl nezaměstnaný a nikdy jsme doma neměli dost jídla. Pohromadě nás žilo celkem 19. Mí rodiče, já a čtyři moji sourozenci, prarodiče a další bratranci a sestřenice. Bydleli jsme v přecpaných místnostech a většinou nebylo co jíst. Já i mí mladší sourozenci jsme zůstávali doma, protože rodiče nás nemohli posílat do školy. Mrzelo mě to, byl jsem naštvaný. Viděl jsem, že jsme v budoucnosti bez šancí. Byl jsem plný hořkosti a hněvu vůči rodičům. Dával jsem jim naši chudobu a neutěšené životní vyhlídky za vinu. Náš vzájemný vztah byl nedobrý. Utekl jsem z domova. Zamířil jsem do Malawi ke starší sestře své maminky, protože jsem si myslel, že mi tam bude lépe. Mé rozhodnutí nebylo dobré. Teta mě zaměstnala ve své restauraci, ale nedávala mi žádný plat a má naděje, že bych mohl chodit do školy, se ztrácela v nedohlednu. Vrátil jsem se zpátky k rodičům do Zimbabwe. Bylo mi tehdy patnáct let.

Považuji za velké štěstí a velké požehnání, že mě tím vším Bůh provedl a dal mi možnost obdržet stipendium na Rock Mountain Christian College.

Byl to Bůh, kdo mě tam dovedl, protože jsem potkal někoho, kdo mi o této možnost pověděl. Šel jsem tam, abych zjistil, jestli by mi mohli pomoci. Přijal mě ředitel školy a já jsem mu vyprávěl svůj příběh. On se poradil se svým nadřízeným, panem Dr. Ephielem Mukamurim, a přijal mě. V roce 2015 jsem konečně začal chodit do školy. Můj život se naprosto změnil a já jsem se odvážil doufat ve šťastnější budoucnost.

Ve škole dostáváme k jídlu rýži, kterou nám zajišťují organizace Feed The Hungry a Rise Against Hunger. Jsem tak vděčný, že dostávám rýži i pro svou rodinu doma. Největší mou radostí však zůstává, že po nějaké době mě pan Dr. Ephiel Mukamuri přivedl k Ježíši Kristu. V roce 2017 jsem se stal dítětem Božím. Nyní sloužím svému Pánu jako hudebník při bohoslužbách. Mé vztahy s rodiči

se narovnaly a já se modlím, aby i oni jednoho dne vstoupili do vztahu s naším Pánem Ježíšem Kristem a dali mu svůj život.

Můj život je nyní opravdu dobrý, jedinou bolestí byla náhlá ztráta Dr. Ephiele Mukamuriho, který nečekaně zemřel v roce 2017. Byl mým opravdovým otcem a já skutečně nevím, jak by se vyvíjel můj život, kdyby mě Bůh k němu nepřivedl. Jsem vděčný.

Allan Photo als jpg

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru