fbpx

Novinky

Novinky
FTH DOPIS – Duben 2021

8. dubna 2021

Drahý příteli, sestro, bratře,

naše služba v Toritu v Jižním Súdánu pokračuje.

Právě teď máme na cestě do země jeden kontejner s 250.000 porcemi sojového rizota a rádi bychom poslali ještě dva další.

Spolupracujeme s místním biskupem Bernardem Oringa Balmoi. Někteří ho možná znáte z jeho návštěvy České republiky před pár lety. Dohlíží na distribuci potravin matkám, dětem, starým a nemocným.

Jižní Súdán stále ještě není bezpečné místo – ekonomicky ani politicky. Stále panují obavy z toho, že by se dlouhodobý místní konflikt mohl stupňovat. Další hrozbou pro místní obyvatele je hladomor; již tak křehké zemědělství je ohroženo loňskými velkými suchy a také historicky největším zamořením kobylkami v této oblasti.

Doprava jednoho kontejneru nás stojí přibližně 340.000 Kč. Při počtu porcí, které jeden kontejner uveze, vyjde jedna obědová porce tohoto prostého jídla na necelé dvě koruny. Nyní pracujeme na shromáždění prostředků k pokrytí transportu dalších dvou kontejnerů. Pokud tedy máš nějakou možnost se k tomuto úsilí připojit, bude to velká pomoc.

Současně sloužíme tisícům dětí z Jižního Súdánu, které nyní žijí v utečeneckém táboru Kiryandongo na severu Ugandy. Spolupracujeme s pastorem Stanleym, který během bojů děti zázračně přesunul ze svého sirotčince v Jižním Súdánu na území severní Ugandy na korbách nákladních vozů. Nyní – pokud se situace nezhorší – chystá jejich návrat do Jižního Súdánu. Právě pro tento tábor, který je současně i distribučním centrem pro školy v okolí, plánujeme další transport potravinové pomoci. Samozřejmě jistota jídla je součástí balíku důvodů, které ovlivňují rozhodnutí, zda se vrátit do vlasti s desítkami sirotků. Kdo by vystavil sirotky riziku návratu bez možnosti zajistit jim alespoň jedno jídlo denně?

Zkus se prosím modlit a ptát se Boha, zda máš v této pomoci nějakou svou roli. Věřím, že Bůh se stará o sirotky, vdovy, chudé a nemocné. Děkuji, že svou pomocí se stáváš součástí tohoto úsilí.

Pokud chceš pomoci dětem v Jižním Súdánu, prosím pošli svůj dar na účet 2801539486/2010 nebo na Slovensku na účet: SK08 1100 0000 0026 2270 1492 s variabilním symbolem 111.

Děkuji ti.

Daniel Skokan
Ředitel nadačního fondu

DARUJ

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru