fbpx

Novinky

Novinky
Zima v Rumunsku

16. února 2022

Drazí přátelé,babi s rameckem
když na Středozápadě přijde zima, vzpomenu si na nejchladnější zimu, kterou jsem kdy prožil. 

Nebýt vaší pomoci, sirotčinec by se mohl snadno zavřít a 100 dětí by zůstalo odkázáno samo na sebe. Ale místo toho se jim daří. 

Sirotčinec teď dokonce oslovuje své sousedy s jakýmikoliv dalšími potravinami, které mu pošlete. Děti balí jídlo do krabic, které pak doručují seniorům v jejich domovech, kteří se potýkají se zimou. Většina starších lidí žije z malého státního důchodu, který stačí na nákup dřeva na vytápění jejich domovů a na jídlo a léky jim zbývá jen málo. Krabice s jídlem však mají obrovský význam. 

Každá krabice obsahuje měsíční zásobu výživných potravin spolu s literaturou o evangeliu. Doufám, že se vám podaří financovat krabičku za 30 dolarů. Pro někoho, kdo sotva přežívá, tím uděláte obrovskou změnu. 

Všechny další krabice, které budete financovat, budou odvezeny církvím a misionářům na sever do Ukrajiny, stejně jako na východ do Moldavska a na jih do Bulharska. Lidé v těchto místech na tom mohou být ještě hůře než na rumunském venkově. Naši přátelé se tam postarají o to, aby se krabice s jídlem dostaly k těm, kteří je potřebují. 

Je těžké si představit některé příběhy. Máme tady stařenku, která se ze svého důchodu cca 2.600 Kč stará o sebe a dvě vnoučata. Za manžela měla opilce, který po třech dnes pití nepoznal své děti. V 16 její dcera porodila první vnouče. Nyní již 10 let pracuje v některé ze zemí EU a občas pošle domů nějakou podporu. Většinou nemá dost na to, aby mohla domů něco poslat. Děti mají hlad a stařenka taky. Tvoje pomoc nám umožňuje psát v jejich životě novou kapitolu. 

První kontejner s potravinami jsme již doručili do sirotčince. S vaší pomocí pošleme další, abychom udželi přísun jídla i tuto zimu. Děkujeme vám za vaši laskavost.

S pozdravem,
Stefan Radelich
ředitel
Feed The Hungry

P.S. Všude tam, kam posíláte jídlo po celém světě, vznikají noví přátelé a roste církev. To platí v Africe, Asii a Střední Americe – a v zemích, které stále trpí neblahými důsledky své komunistické historie. 

Nakrmte v zimě hladové na rumunském venkově i mimo něj. Pomůžete tak nejchudším lidem v Evropě.


SENIOŘI

seniori

Za 650 Kč můžete v zimě zajistit měsíční zásobu jídla pro seniora. Už se nebudou muset rozhodovat mezi nákupem dřeva na vytápění svého domova a hladem. Navíc, jim dáte ke čtení evangelijní literaturu.


DĚTI A SIROTCI

deti

Vaše partnerství s organizací Feed The Hungry poskytuje denně jídlo více než 380 000 dětí po celém světě. Mnohé z nich jsou sirotci. Patří mezi ně i děti v sirotčinci Bread of Life v severním Rumunsku. Váš dar rozšíří distribuci potravin a literatury evangelia do sousedních zemí Ukrajiny, Moldavska a Maďarska. 

Vaše laskavost zmírňuje hlad a přináší naději.
Děkujeme vám!

štítky
Zpět nahoruZpět nahoru